See the race results on Webscorer

Place(adjusted) Racer name Category Gender Adjusted time Predicted
1 Steven Kearns Member M 0:00.5 25:20.0
2 Lynda Evans Member F 0:01.3 35:10.0
3 Alison Wilson Member F 0:01.4 24:00.0
4 Kellie Mentha Member F 0:01.5 35:40.0
5 Sally Beggs Member F 0:01.9 29:41.0
6 Riley Mentha Member M 0:03.2 35:35.0
7 Edward Beggs Member M 0:05.7 29:35.0
8 Clinton Hall Member M 0:05.9 20:03.0
9 Anne-Maree Johnstone Member F 0:06.6 35:05.0
10 Willoughby Perriss Member M 0:06.8 31:25.0
11 Richard Wade Member M 0:08.8 22:00.0
12 Nicolas Van Zelst Member M 0:13.6 32:24.0
13 Jenny Dowie Member F 0:14.5 25:29.0
14 Ilana Jorgensen Member F 0:16.8 27:00.0
15 Peter Crowe-Owen Member M 0:17.6 27:15.0
16 Les Dwyer Member M 0:19.9 23:45.0
17 Ashley Evans Member F 0:20.8 35:34.0
18 Alysha Ralston Member F 0:22.5 36:00.0
19 Dean Kilpatrick Member M 0:22.9 36:00.0
20 Briana Surkitt Member F 0:24.8 33:01.0
21 Travis Greening Member M 0:25.4 23:23.0
22 Neil Holland Member M 0:28.0 24:04.0
23 Craig Ralston Member M 0:28.7 25:30.0
24 Catherine Clancey Non Member F 0:31.8 35:29.0
25 Glenn Cuzens Member M 0:36.3 33:33.0
26 Greg Pickett Member M 0:37.9 25:00.0
27 Brendan McDonald Member M 0:41.2 32:20.0
28 Chris Considine Member M 0:44.8 25:10.0
29 Kate Sewell Member F 0:45.5 34:00.0
30 Adam Johnstone Member M 0:46.5 30:32.0
31 Amanda Bush Member F 0:48.8 33:54.0
32 Tim Laird Member M 0:49.7 27:18.0
33 Carl McMeel Member M 0:53.2 24:00.0
34 Karen Benson Member F 0:54.1 26:00.0
35 Michelle Stephens Member F 0:59.7 33:33.0
36 Kate Ewing Member F 1:02.2 27:03.0
37 Sara Graham Member F 1:09.3 37:30.0
38 Scott Lucas Member M 1:10.9 25:00.0
39 Leah Brooks Member F 1:12.3 33:11.0
40 Roger Kennedy Member M 1:17.0 30:50.0
41 Peta Kane Member F 1:18.1 28:30.0
42 Elisia Nichol Member F 1:18.2 35:59.0
43 Kevin Gleeson Member M 1:28.2 32:50.0
44 Natasha Cross Member F 1:32.4 28:57.0
45 Emma Dart Member F 1:34.0 32:20.0
46 Troy Tampion Member M 1:35.5 33:00.0
47 David Stevens Member M 1:35.7 31:29.0
48 Michael John Member M 1:39.5 27:47.0
49 Jess Conheady Member M 1:39.6 31:28.0
50 Luke Perriss Member M 1:43.8 27:30.0
51 Adrian Benson Member M 1:45.7 26:40.0
52 Archimedes Perriss Member M 1:50.2 30:05.0
53 Ian Barnes Member M 1:55.1 29:00.0
54 Jade Frankel Member M 1:58.6 24:41.0
55 Amy Baudinette Member F 1:59.1 35:12.0
56 Harrison Kilpatrick Member M 2:03.8 30:00.0
57 Jayce Dufty Member M 2:08.3 30:00.0
58 Braithe King Member M 2:09.9 36:30.0
59 Sharnie McKenna Member F 2:11.9 38:02.0
60 Jeanna Johnstone Member F 2:12.3 38:02.0
61 Paul Brooks Member M 2:17.0 30:00.0
62 Greg Allison Member M 2:20.8 33:00.0
63 Will Kenna Member M 2:23.6 34:00.0
64 James Mugavin Non Member M 2:26.7 31:00.0
65 Geoff McLaren Member M 2:26.8 28:30.0
66 Melissa Mueglitz Non Member F 2:30.1 42:00.0
67 Damien O’sullivan Member M 2:37.7 29:50.0
68 Matt Alexander Non Member M 2:45.6 34:00.0
69 Kevin Lyons Member M 3:00.5 30:00.0
70 Timothy Marshall Member M 3:05.3 33:33.0
71 Steve Callaghan Member M 3:19.4 28:00.0
72 Debbie Rodgers Member F 3:34.1 39:00.0
73 Liam Bossy Member M 7:25.3 43:00.0
74 Tabitha Perriss Member F 11:49.1 37:00.0
Scott Dickie Member M DNF 25:30.0
Shaun Bossy Member M DNF 30:00.0